fbpx

Začátek dravcové sezóny

Začátek dravcové sezóny

Začátek dravcové sezóny se pro mě většinou nese ve znamení malých nástrah a chytání menších neochytaných dravců, na kteých se nastartuju a s postupem času používám nástrahy větší.

Výběr správného místa a nástrah

Letos tomu nebylo jinak, v den zahájení jsme s kolegem Laděm vyrazili na místní řeku. Na místo jsme dorazili těsně po 4. hodině ranní, kdy už krásně svítalo. Řeka se ale moc netvářila, po vydatných deštích byla hladina na svém maximu a průtok byl takový, jaký tady léta nepamatuji a o barvě vody ani nemluvím. Vydali jsme se proti proudu a hledali nějaké klidnější místo, kde nebude tak divoká voda. Zastavujeme se asi 200m nad splavem v klidnějším rovném úseku. Na hladině je občas vidět zalovení jelce, Laďa nasazuje třpytku Mepps Aglia v měděné barvě velikosti 2. Já jsem zvolil malý spinnerbait Spro Larva v barvě Rainbow Trout.

První záběr

První nához sezóny je tady a já mám asi po dvou otočeních kličkou záběr. Cítím, že to nebude žádný obr, bez problémů rybu přitahuji k podběráku. Je to malý bolen, ale hned na první nához potěšil. Pár dalších náhozů pronásledovali tloušti, ale nástrahu nedobrali. Následovalo bičování vody, měnění nástrah, ale ryby jako by si řekly sezóna je tady a ve vodě přestalo být rušno.

Změna místa, ryba jistá

Přejíždíme na jiný úsek řeky, kde jsme zvyklí na velký počet záběrů. Ale ani tady se nic neděje. Posouváme se po proudu dál a dál, ale už se blíží čas, kdy se věnujeme zákazníkům na naší prodejně, a tak se zastavujeme a zkoušíme už jen jeden úsek. Laďovi to dá se říct, že pod nohami, sebral pěkně pupkatý tloušť. Úspěšnou nástrahou se stal Crucian Crank ve velikosti 3,4 cm v barvě Pearl White Silver. Tloušť malého karáska slupnul úplně celého.

 

 

Už bylo na čase vydat se do obchodu, celou cestu jsme si říkali, jak na nás dnes ryby vyzrály, ale tak to někdy bývá. Hlavně neztrácet naději a těšit se na další vycházky k vodě, to je to, oč tu běží.

Petrův Zdar!

Spinnerbait SPRO Micro Larva 7g Rainbow TroutWobler Savage Gear 3D Crucian Crank SF SR 3,4cm 3g Pearl White Silver

 

 

 

 

 

 

 

 

Sleva 100 Kč na 1. nákup
Slevu 100 Kč lze uplatnit pouze při nákupu nad 1 500 Kč.
    CHCI SLEVU