fbpx

Pstruhovka zahájena!

Pstruhovka zahájena!

Je 16. 4. a s kolegem jsme už celý nedočkaví na cestě k pstruhovému revíru. Je to pro nás první svátek vláčecí a už se nemůžeme dočkat na první nahození.

Nepodceňujte správný výběr šnůr

Po zaparkování se navlečeme do prsaček, zapíšeme docházku a hurá do vody. Každý jsme ozbrojen jiným návinem na cívce navijáku. Já jsem cívku vyzbrojil šňůrou Major Craft Dangan X4 v průměru 0,07mm a kolega použil vlasec FIN Hyper Platinum 0,143mm. Šňůru jsem na konci doplnil o flurocarbon a kolega vázal nástrahy přímo na vlasec.

Testujeme novinky

Jako první nástrahu jsme oba použili gumovou nástrahu Orka Twister Buckler v 5 centimetrech. Hned na druhý nához mi přichází první potočák. Je to drobek, ale každý potočák se počítá 🙂 Po asi půl hodině házení bez úspěchu, jsme přezbrojili na woblery Savage Gear Crucian Crank 3,4cm v barvě Pearl White Silver. A nastal zlom, prvních pár náhozů a oba s kolegem k sobě přitahujeme tečkované bojovníky. Jsou to prcci, tak je ihned vyháčkujeme a chytáme dál. Já jsem přemluvil další dva, ale kolegovi to pstroužci nedobírají, a když už, tak po záseku často upadnou. Rozhodl se, že k silonu také ještě přidá metr tenkého fluorokarbonu. První nához po změně na konci sestavy a k nohám míří další rybka. Je to lipánek s krásnými barvami.

Jako další nástrahu jsme použili Duo Realis Koshinmushi v délce 3cm. Byl vidět zájem o nástrahu, ale většina ryb se zase stáhla za kámen nebo do tůňky. Už se blížila doba poledne a slunce bylo ostré. I u ostatních rybářů bylo vidět, že záběry ubývají, a tak jsme si řekli poslední půlhodinku a jedeme. Nakonec jsme našli menší tůňku s větší hloubkou, kde jsme Koshinmushku otestovali. Při vedení přes tůň, po rybách ani vidu, ani slechu, ale v momentě, kdy se nástraha dostala na okraj tůně, bác, krásný divoký záběr potočáka. Takto jsme tůň po proudu obešli a mě i kolegovi se podařil ještě jeden záběr. Opravdu krásný závěr dne a my spokojeně kráčeli zpět k autu.

Po cestě jsme si vyměňovali názory, ohledně použití šňůry nebo vlasce. Na šnůře se mi krásně poznával záběr a zaseknutí bylo vždy stoprocentní, což se u vlasce říct nedá. Proto doporučujeme použití fluorokarbonu, který koncovou sestavu lehce „ztuží” a záseky pak byly jistější. Ale celkově jsme byli materiály a funkčností obou použitých námotů spokojeni.

 

Přejeme hodně úspěchů u vody a Petrův zdar.

Tým Hladová ryba

Major Craft Dangan X4 150m růžová

 

 

 

 

 

Sleva 100 Kč na 1. nákup
Slevu 100 Kč lze uplatnit pouze při nákupu nad 1 500 Kč.
    CHCI SLEVU