fbpx

Na zkušenou s Tantou

Na zkušenou s Tantou

Když nám dorazily nástrahy od značky FishUP, tak mě asi nejvíce zaujala guma s názvem Tanta. Vyrábí se ve dvou velikostech a to 3,8 cm a 6,3 cm. Menší varianta bude skvělým doplňkem do krabičky na zimní rybolov, samozřejmě bych se nebál i větší varianty, ale tu jsem za každou cenu chtěl vyzkoušet klasickou UL přívlačí. Barevné varianty jsou zajímavé všechny, ale nejvíce mě oslovila barva Hot Pink, protože vyrážím k vodě většinou až v odpoledních hodinách a zimní čas přináší i brzké stmívání, tak aby nástraha byla přeci jen trošku vidět. Sýrové aroma, kterým je Tanta nadipována už je jen třešinkou na dortu k tomu, aby ryby nástrahu pod vodou dobře identifikovali.

Příprava na chytačku

Vzal jsem si tedy jedno balení, které obsahuje 10 kusů těchto prapodivných larev v již zmiňované barvě Hot pink. Zavolal jsem tchánovi Jirkovi, aby vyrazil k vodě semnou, přece jen víc prutů = více prochytaná plocha, a vyrazili jsme k řece. Překvapila nás nízká hladina vody, ale nevzdali jsme to. Vždy jsem začínal prohazováním okolo vysokých břehů a postupně směřoval ke korytu. Já i Jirka jsme měli pár drobných zobanců, ale ryby nástrahu nedobíraly. Jirka chtěl na místě, kde byly záběry ještě zůstat, já se ale pomalu přesouval okolo břehů dál.

Výběr správného místa

Došel jsem k místu, kde se řeka klikatila a v jedné zatáčce, kde byl podemletý břeh a klidná voda s naplaveným nepořádkem v podobě větví. Břeh byl v tomto místě vysoký asi 2 metry, ale nedalo mi to. První nához skončil ve větvích stromu, který se nakláněl k vodě. Druhý hod už byl přesný a prosvištěl mezi větvemi přesně na konec klidného ramene řeky. Nechal jsem nástrahu propadat, ale ke dnu to nestihla, přišel rychlý záběr. Byl to malý Jelec Tloušť, ale po dvou ujitých kilometrech bez ryby potěšil. Šup s ním zpátky do vody a další nához mířil do stejných míst. Scénář se opakoval naprosto stejně, i ryba byla podobné velikosti jako ta předešlá. Do třetice se mi povedla opět ta samá akce.

První lepší ryba

Přichází telefonát od Jirky, že kousek dál od místa, kde jsme se rozdělili, mu přišel krásný tloušť, který měl už pěkných 35 centimetrů, vyměnili jsme si po telefonu gratulace a Jirka se vydává směrem ke mně. Já popošel o pár metrů zpět, kde byl lepší přístup k vodě a padlý strom. První hod okolo stromu a přišel tvrdý náraz do prutu. Na to jak byla studená voda se tloušťákovi z vody nechtělo, ale po minutovém souboji jsem ho zdárně podebral. Statný jelec v délce 40 centimetrů mi i přes zimu vykouzlil úsměv na tváři.

Úspěch se dostavil!

Mezitím došel Jiřík a stoupnul si za zatáčku, kde jsem zdárně lovil před chvílí a na první nához měl dalšího třicátníka. Já se vrátil zpět do zatáčky, a ač s obavami z vysokého břehu jsem doufal v nějakého vzrostlejšího bojovníka. Nahodil jsem do stejných míst jako dříve a cítil jsem drobný záběr, rychle jsem Tantu stáhnul a mířil do stejného místa. Nechal jsem to propadnout ke dnu, zatřepal špičkou a přišel záběr, který jsem nečekal, ryba vystřelila proti proudu, až zacvrkala i brzda. Po chvíli se ryba zastavila a vyrazila ke mně – vzhůru k hladině, pupkatý jelec klepal hlavou ze strany na stranu, obrovská radost se mísila se špatným pocitem, jak ho vytáhnu z vody ven. Nezbývalo mi než předat prut Jirkovi, lehnout si na zem a co nejvíc natažený jsem jelce podebral. Krásná zdravá ryba měřila 47cm a já už věděl, že na Tantu nedám dopustit. Po tomto souboji už se pomalu stmívalo a plní nadšených pocitů jsme se vydali domů.

Musím říct, že nástrahy FishUp mě přesvědčily o svých kvalitách velmi rychle a v příští sezóně se s jistotou pověnuji i dalším typům.

Petrův Zdar!

Sleva 100 Kč na 1. nákup
Slevu 100 Kč lze uplatnit pouze při nákupu nad 1 500 Kč.
    CHCI SLEVU